Padia e Gashit kundër Kryeprokurores Marku, hidhet shorti në Gjykatën Administrative

Publikuar tek: aktualitet, më 12:52 12-01-2018 Padia e Gashit kundër Kryeprokurores Marku, hidhet shorti në Gjykatën Administrative

Pas padisë së Rovena Gashit ndaj Kryeprokurores Marku, pasi kjo e fundit e shkarkoi nga detyra është hedhur shorti në Gjykatën Administrative, ku do të përcaktohen gjyqtarët që do shqyrtojnë çështjen.

Rovena Gashi pasi u largua nga detyra ku mbante postin si Drejtoreshë e Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, paditi Arta Markun. Në padinë e depozituar në Gjykatën Administrative, Gashi pretendon se Kryeprokurorja e ka larguar nga detyra pa motiv.

Ndërsa shkarkimi i Rovena Gashit nga detyra erdhi fill pas dërgimit në KQZ të kërkesës për të hequr mandatet e 2 deputetëve Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm me armë në Ksamil, vjedhin banesën dhe dhunojnë një person
Denoncimi i PD për vdekjet e bebeve, reagon materniteti “Koço Gliozheni”: Si qëndron e vërteta e 10 rasteve »
Article Logic
Execution time: 0.010658025741577
array(1) { ["section"]=> string(90) "padia-e-gashit-kunder-kryeprokurores-marku-hidhet-shorti-ne-gjykaten-administrative-106320" }