Paditet gazeta italiane, shkak titulli i lajmit që vuri për sulmet në Francë... Dhe ja cili ishte

Publikuar tek: bota, më 22:51 14-11-2015 Paditet gazeta italiane, shkak titulli i lajmit që vuri për sulmet në Francë... Dhe ja cili ishte

Sulmet në Francë tronditën gjithë botën. Mediat i bënë jehonë këtij lajmi i cili ngjalli jo pak revoltë e indinjatë.

 Një gazetë italiane është paditur për titullin që i vuri lajmit lidhur me sulmet e koordinuara në Paris.

Gazeta “Libero” në faqe të parë të saj ka publikuar kryartikullin “Bastardi Islamici” që në shqip do të thotë “Bastardët islamikë”. "Sintezë perfekte" shkruan Guvernatori i Lombardisë Roberto Maroni ndërsa poston në faqen e tij kryeartikullin. Por një gjë e tillë bie në kundërshti me kodin penal italian që e percakton si fyerje ndaj fesë dhe popullit të saj në nenin 403.

bastardi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073950290679932
array(1) { ["section"]=> string(99) "paditet-gazeta-italiane-shkak-titulli-i-lajmit-qe-vuri-per-sulmet-ne-france-dhe-ja-cili-ishte-25448" }