Paguhet rreth 3 mijë euro në muaj, habit Hashim Thaçi: Meritoj rrogë më të madhe

Publikuar tek: rajon, më 16:50 21-06-2019 Paguhet rreth 3 mijë euro në muaj, habit Hashim Thaçi: Meritoj rrogë më të madhe

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë së fundmi një deklaratë të fortë dhe shumë befasuese.

Thaçi ka deklaruar se meriton të ketë një rrogë më të madhe, sepse ka punuar shumë për vendin.

Sipas mediave  të Kosovës, presidenti merr jo më pak se 2 mijë e 873 euro pagë mujore.

‘Unë e meritoj edhe një rrogë më të madhe, se sa kjo sepse kam punuar shumë në këtë vend. Nuk ka njeri që mund të bëj më shumë se sa unë për këtë Kosovë, kam kontribuar dhe ende kontribuoj. Edhe nëse dal prej presidentit unë, prapë se prapë ata qe kanë me ardh mas meje, s’kanë me mujt me arrit atë që unë e kam arritur me mundi’, ka thënë Thaçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040138959884644
array(1) { ["section"]=> string(85) "paguhet-rreth-3-mije-euro-ne-muaj-habit-hashim-thaci-meritoj-rroge-me-te-madhe-169156" }