Pajisja gjurmuese, gjykata e Tiranës bllokon pasaportën e izraelitit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:32 29-03-2017 Pajisja gjurmuese, gjykata e Tiranës bllokon pasaportën e izraelitit

Gjykata e Tiranës ka bllokuar pasaportën e izraelitit, Yarom Frig, i ndaluar disa ditë më parë në aeroportin e  Rinasit.

Gjykata vendosi për bllokimin e pasaportës së Frig, si kushti i vetëm që izraeliti të mos largohet nga Shqipëria,  deri në mbyllje të hetimeve. Vetë Yarom Frig nuk ishte i pranishëm gjatë seancës gjyqësore, por që u përfaqësua nga avokati i tij mbrojtës.

Ditë më parë shtetasi izraelit, Yarom Frig u ndalua nga autoritetet e komisariatit të Rinasit,  pasi atij ju gjend një paisje dyshuese përgjimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet super-mashtruesi, mendoi se do shpëtonte, por kapet në kufirin me Greqinë (EMRI)
Haki Çako mesazh të drejtpërdrejtë trafikantëve të drogës: I dimë lëvizjet tuaja, Rama dhe Xhafaj të na ndihmojnë »
Article Logic
Execution time: 0.010370969772339
array(1) { ["section"]=> string(73) "pajisja-gjurmuese-gjykata-e-tiranes-bllokon-pasaporten-e-izraelitit-73492" }