Pak ditë pasi u nda nga jeta, ja kush është pasuesi i McCain në Senatin Amerikan

Publikuar tek: bota, më 07:59 05-09-2018 Pak ditë pasi u nda nga jeta, ja kush është pasuesi i McCain në Senatin Amerikan

Vendi i senatorit amerikan i cili ndërroi jetë pak ditë më parë, John McCain do të zëvendësohet nga Jon Kyl, një ish senator republikan nga Arizona.

Kyl është figurë të njohur konservatore dhe ka shërbyer për tri mandate në Senatin Amerikan para se të dilte në pesion në vitin 2012.

Lajmi është përshëndetur edhe nga Cindy, e veja e McCain në një postim në rrjetet sociale.

“Është nder i madh për John që ai është i përgatitur të kthehet në shërbim publik për të ndihmuar shtetin e Arizonas”, shkruan ajo.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0061149597167969
array(1) { ["section"]=> string(86) "pak-dite-pasi-u-nda-nga-jeta-ja-kush-eshte-pasuesi-i-mccain-ne-senatin-amerikan-133196" }