Pak orë para protestës, Vasili rreshton arsyet për t’u mbledhur: Të gjithë bashkë kundër derrave...

Publikuar tek: politike, më 18:19 26-01-2018 Pak orë para protestës, Vasili rreshton arsyet për t’u mbledhur: Të gjithë bashkë kundër derrave...

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga fillimi i protestës ditën e nesërme përballë kryeministrisë, funksionarët e Opozitës janë duke bërë thirrjet e fundit për qytetarët.

Petrit Vasili, kryetar i grupit paralamentar të LSI u ka kërkuar të gjithë qytetarëve që të gjithë të mblidhen nesër në Tiranë, përballë kryeministrisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Vasili shkruan se nesër të gjithë duhet të ngrihen të protestojnë kundër varfërisë dhe gjithë të këqijave që kanë kapluar vendin.

“Ata, që lenë naftëtarët pa bukë dhe tallen me hallin e tyre, që lenë mijëra të rinj rrugëve pa punë e pa shpresë, që i detyrojnë mijëra gra e burra të Shqipërisë të braktisin këtë vend të bekuar dhe të enden në mëshirë të fatit në dhe' të huaj”,- shkruan Vasili ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë:

Screenshot_5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013144016265869
array(1) { ["section"]=> string(101) "pak-ore-para-protestes-vasili-rreshton-arsyet-per-t-u-mbledhur-te-gjithe-bashke-kunder-derrave-108047" }