Pak orë pas protestës, Basha tregon se çfarë dëshironte të arrinte sot

Publikuar tek: politike, më 20:58 27-01-2018 Pak orë pas protestës, Basha tregon se çfarë dëshironte të arrinte sot

Kur kanë kaluar disa ora nga protesta e madhe që Opozita organizoi ditën e sotme në Tiranë, kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në rrjetet sociale.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha ka publikuar foto nga protesta dhe thotë se të gjithë shqiptarët e ndershëm u mblodhën në shesh për të marrë në dorë fatet e tyre.

Ndër të tjera Basha tregon dhe arsyet që ai dhe Opozita kërkonin nga kjo demostratë.

“Për ata që pyesin çfarë doni të arrini: Përgjigja është vetëm NJË FJALË: FITORE! FITORE! FITORE! — me çdo kusht dhe sado sfiduese dhe e mundimshme të jetë rruga drejt saj!”,- shkruan Basha ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 
Screenshot_18.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0081849098205566
array(1) { ["section"]=> string(76) "pak-ore-pas-protestes-basha-tregon-se-cfare-deshironte-te-arrinte-sot-108185" }