Pak pasi u përfshi në politikë, Sazan Guri sot “shpallet në kërkim”, ç'ka bërë?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:01 02-07-2017 Pak pasi u përfshi në politikë, Sazan Guri sot “shpallet në kërkim”, ç'ka bërë?

Sazan Guri është një emër i njohur i protestave nëse kanë të bëjnë me problemet mjedisore dhe ekologjike.

Por kjo deri para fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 qershorit, ku Sazan Guri u përfshi dhe u tërhoq pak ditë më vonë nga listat e kandidatëve për deputetë. Ai u rendit i 5-ti në listën e qarkut të Beratit, si propozim i Partisë Demokratike.

Megjithatë, askush nuk kaq dëgjuar më për Sazan Gurin që prej asaj kohe, ndërsa aktivistët e shoqërisë civile sot kanë nxjerrë një shpallje për të.

“Sazan Guri wanted”, shkruhet në fletushkat që mbajnë në dorë aktivistët, të cilët me ironi i bëjnë thirrje të rikthehet në “detyrën” e braktisur që kur u përfshi në politikë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0263831615448
array(1) { ["section"]=> string(80) "pak-pasi-u-perfshi-ne-politike-sazan-guri-sot-shpallet-ne-kerkim-c-ka-bere-84709" }