Paketa Anti-shpifje u miratua në parim, mediat nuk humbasin kohë, apel qyetatarëve: PROTESTOJMË të mërkurën, bashkohuni me ne

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 16-12-2019 Paketa Anti-shpifje u miratua në parim, mediat nuk humbasin kohë, apel qyetatarëve: PROTESTOJMË të mërkurën, bashkohuni me ne Foto ilustruese

Mediat kanë njoftuar lëvizjen e parë, në kundërshtim të paketës Anti-shpifje.

Pas votimit në parim të saj,  mediat shqiptare kanë paralajmëruar një protestë e cila pritet të mbahet mëngjesin e të mërkurës, datë 18 dhjetor në orën 09:30. Ndër të tjera, ato i bëjnë thirrje qytetarëve t'i bashkohen kauzës së tyre dhe të lejojnë të triumfojë fjala e lirë.

Kujtojmë se, paketa kaloi sot në Komisionin e Ligjeve dhe pritet të miratohet në Parlament, në seancën e rradhës. Promovimi dhe votimi i saj ngjalli debate të shumta në rradhët e gazetarëve, figurave të njohura të fjalës dhe politikës shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Je i madh i thonë dhe Ramë ziu fryhet', Ngjela komenton paketën anti-shpifje dhe krahason kryeministrin me Enver Hoxhën: Ose është budalla, ose i çmendur
I këputet litari dhe bie në pusin 20 metra të thellë, ja momenti kur nxirret banori në Farkë »
Article Logic
Execution time: 0.011628866195679
array(1) { ["section"]=> string(128) "paketa-anti-shpifje-u-miratua-ne-parim-mediat-nuk-humbasin-kohe-apel-qyetatareve-protestojme-te-merkuren-bashkohuni-me-ne-189568" }