Paketa antishpifje, gazetari Gjergj Erebara: Nuk ekziston në asnjë vend europian, e ka vetëm Rusia

Publikuar tek: aktualitet, më 23:05 11-07-2019 Paketa antishpifje, gazetari Gjergj Erebara: Nuk ekziston në asnjë vend europian, e ka vetëm Rusia

Gazetari Gjergj Erebara shprehet se paketa antishpifje e miratuar nga qeveria por që pritet të miratohet dhe në Parlament nuk ekziston në asnjë vend të europian.

I ftuar në emisionin 'Të paekspozuarit', Erebara tha se ky është një ligj i paprecedent dhe vendi më i afërt që e ka është Rusia dhe Bjellorusia.

'Qeveria e ka prezantuar sikur është frymëzuar nga ky shembulli kroat, por ky shembull nga ku është frymëzuar qeveria nuk ekziston. Ky është një ligj i paprecedent në truallin Europian. Vendi më i afërt që ka ligje të tilla, është Rusia dhe Bjellorusia. Nuk ka në vendet normale ligje të tilla.  Në vendet normale, media është e vetë-rregulluar', tha Gjergj Erebara.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096561908721924
array(1) { ["section"]=> string(102) "paketa-antishpifje-gazetari-gjergj-erebara-nuk-ekziston-ne-asnje-vend-europian-e-ka-vetem-rusia-171923" }