Paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan, Basha reagon pas raportit të FMN: Konfirmon atë që ne i kemi kërkuar Ramës, shqiptarët meritojnë më shumë

Publikuar tek: politike, më 09:32 01-12-2020 Paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan, Basha reagon pas raportit të FMN: Konfirmon atë që ne i kemi kërkuar Ramës, shqiptarët meritojnë më shumë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të publikuar nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku thuhej se ndihma e shtetit shqiptarë për qytetarët apo bizneset ishte më e ulëta, madje më e ulët se mesatarja e Ballkanit.

Basha me anë të një postimi në rrjetet socaile shkruan se opozita ka kërkuar për muaj me radhë që qeveria e Ramës të japë më shumë ndihmë për familjet shqiptare.

Ndër të tjera Krei i PD-së shkruan se shqiptarë meritojnë më shumë dhe se Shqipëria meriton një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo për veten.

“Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi një raport kritik mbi situatën ekonomike në Shqipëri. Raporti konfirmon atë që ne i kemi kërkuar qeverisë Rama për muaj me radhë: të japë më shumë ndihmë financiare familjeve shqiptare.

Raporti thekson: "Paketat e mbështetjes COVID-19 të Shqipërisë janë më të vogla se mesatarja e atyre në tregjet në zhvillim dhe Ballkanin Perëndimor". Shqipëria është ndër vendet që ofrojnë ndihmën më të vogël ekonomike për qytetarët!

Qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë. Shqipëria meriton një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo për veten e vet,” shkruan Basha në postimin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Shuplaka’ e Merkel për negociatat, reagon ashpër Arben Malaj: Dështim i turpshëm i Rilindasve, modeli i arrogantëve në qeveri që kanë braktisur shqiptarët
»
Article Logic
Execution time: 0.011390924453735
array(1) { ["section"]=> string(163) "paketa-e-ndihmes-per-qytetaret-me-e-uleta-ne-ballkan-basha-reagon-pas-raportit-te-fmn-konfirmon-ate-qe-ne-i-kemi-kerkuar-rames-shqiptaret-meritojne-me-shume-229744" }