Paketa e solidaritetit/ Ahmetaj jep detaje: Ja shuma e shpërblimit që do marrin pensionistët në fundvit

Publikuar tek: barometri, më 07:15 05-09-2018 Paketa e solidaritetit/ Ahmetaj jep detaje: Ja shuma e shpërblimit që do marrin pensionistët në fundvit

Nga Komisioni i Ekonomisë ku dhe ishte thirrur për të raportuar, ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dha një lajm të mirë për pensionistët. Ministri deklaroi se pensionistët do të shperblehen në fund të vitit me 5 mijë lekë.

 

“Në mënyrën se si e afrojmë paketën e solidaritetit nuk ka asnjë lidhje me vitin elektoral. Ne japim bonuese, ndërkohë që ata e kanë dhënë vetëm në vite elektorale. Paketa e solidaritetit është kthyer në standard dhe kjo është arsyeja pse e kemi sjellë të konsoliduar në buxhet me shifër konkrete për të garantuar ata që përfitojnë se qeveria ka vëmendje totale të qytetarët”- tha ndër të tjera Ahmetaj.

Ndërkaq, në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë munguan anëtarët e opozitës.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026814937591553
array(1) { ["section"]=> string(108) "paketa-e-solidaritetit-ahmetaj-jep-detaje-ja-shuma-e-shperblimit-qe-do-marrin-pensionistet-ne-fundvit-133201" }