Pakistanezët ngacmojnë seksualisht dhjetëra femra në një koncert në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 22:11 31-05-2016 Pakistanezët ngacmojnë seksualisht dhjetëra femra në një koncert në Gjermani

Dhjetëra femra janë ngacmuar seksualisht gjatë një festivali muzikor në Darmstadt të Gjermanisë.

Tre pakistanezë të moshës nga 28 deri në 31 vjeç janë arrestuar nga policia gjermane ndërsa kërkimet vazhdojnë për kapjen e tre të tjerëve që janë përfshirë në ngjarjen e rëndë.

Kjo nuk është hera e parë gratë gjermane ngacmohen seksualisht nga refugjatët. Në natën e Vitit të Ri, mbi 1 mijë gra raportuan se ishin ngacmuar seksualisht dhe grabitur në qytetin e Këlnit.

Tre të arrestuarit janë azilkërkues nga Pakistani ndërsa policia tha se numri i denoncimeve mund të rritet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030343055725098
array(1) { ["section"]=> string(82) "pakistanezet-ngacmojne-seksualisht-dhjetera-femra-ne-nje-koncert-ne-gjermani-42054" }