Pako e dyshimtë pranë banesës së ambasadorit amerikan në Greqi

Publikuar tek: bota, më 17:47 14-07-2017 Pako e dyshimtë pranë banesës së ambasadorit amerikan në Greqi

Autoritetet greke janë vënë në alarm pas gjetjes së një pakoje të dyshimtë në afërsi të banesës së ambasadorit amerikan në Athinë. 


Sipas autoriteteve greke, pakoja ishte lënë në një trotuar pranë banesës së diplomatit amerikan. 

Policia izoloi menjëherë zonën duke larguan brenda pak minutash pakon e dyshimtë, e cila u dërgua në Drejtorinë e Policisë së Atikës për ekzaminim. 

Burime policore thanë se pakoja nuk përmbante gjë të dyshimtë.

Në të kaluarën Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Athinë është bërë disa herë objekt sulmesh nga organizatat terroriste vendase. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëma e radhës nga Donald Trump, nuk pranon që t’ja lëshojë dorën Macron (VIDEO)
Macron i premton besnikëri Trumpit: Francën dhe SHBA-të nuk do t’i ndajë kurrë asgjë »
Article Logic
Execution time: 0.01073694229126
array(1) { ["section"]=> string(68) "pako-e-dyshimte-prane-baneses-se-ambasadorit-amerikan-ne-greqi-86174" }