Pakti historik! Rama dhe Basha i japin fund krizës me këtë shtrëngim duarsh në mesnatë (FOTO)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:24 18-05-2017 Pakti historik! Rama dhe Basha i japin fund krizës me këtë shtrëngim duarsh në mesnatë (FOTO)

Më në fund me një marrëveshje politike, pas 3 muajsh krizë dhe bojkote nga ana e opozitës.

Pas 3 orësh kokë më kokë me njëri-tjetrin, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur konsensusin dhe kanë rënë dakord për firmosjen e një marrëveshje të përbashkët.

Përballë gazetarëve, dy liderët politikë i kanë dhënë dorë njëri-tjetrit si për të treguar se kriza politike tashmë është zgjidhur dhe mbetet për t’u përcaktuar vetëm data e zgjedhjeve, e cila me shumë gjasë duhet të jetë 16 korriku, referuar paketës “McAllister”.

Menjëherë më pas Basha ka shkuar në çadrën e opozitës për t’u dhënë lajmin e mirë protestuesve që e prisnin prej disa orësh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flamuri shqiptar në majën e botës, sakrifica e vajzës nga Kosova në zonën e vdekjes të Everestit
Marrëveshja Rama-Basha çmonton çadrën e opozitës »
Article Logic
Execution time: 0.009570837020874
array(1) { ["section"]=> string(96) "pakti-historik-rama-dhe-basha-i-japin-fund-krizes-me-kete-shtrengim-duarsh-ne-mesnate-foto-79033" }