'Pakti për Universitetin'/ Rama jep lajmin e mirë për të gjithë studentët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 27-05-2019 'Pakti për Universitetin'/ Rama jep lajmin e mirë për të gjithë studentët

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se karta e studentit është në duart e studentëve para afatit të parashikuar në 'Paktin për Universitetin'.

Rama bën me dije se sot  në Fakultetin Ekonomik në Tiranë, nisi shpërndarja e Kartës së Studentit.

'Një tjetër angazhim i Paktit për Universitetin, bëhet realitet. Ne themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë që themi', shprehet Rama.

Ky është një lajmi mirë që vjen pas protestave të studentëve.  

Kujtojmë se kartat e studentit ishin një ndër kërkesat e studentëve të cilët protestuan masivisht në muajin dhjetor.

Capture-25.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071299076080322
array(1) { ["section"]=> string(77) "pakti-per-universitetin-rama-jep-lajmin-e-mire-per-te-gjithe-studentet-165883" }