'Pakti për Universitetin', Vokshi: Shfaqje e neveritshme

Publikuar tek: aktualitet, më 15:04 18-01-2019 'Pakti për Universitetin', Vokshi: Shfaqje e neveritshme

Partia demokratike e ka cilësuar prezantimin e 'Paktit për Universitetin' nga kryeministri Edi Rama dhe kabineti i tij, si një shfaqje e neveritshme.

Deputetja demokrate Albana Vokshi tha se pakti nuk pëmbush kërkesat e studentëve.

“Përpjekjet e Edi Ramës për të mashtruar studentët dhe për t’i përçarë është e dënueshme. Pakti i të ashtuquajturit për Universitetin ishte një shfaqje e neveritshme. Pakti nuk përmbush kriteret e universiteteve. Le ti marrim me rrallë, kërkesat e studentëve që Rama ka dështuar t’i plotësojë studentëve.

Kërkesa e rritjes së buxhetit për studentët. Kjo kërkesë është e paplotësuar. Rama ka elokuar për arsimin vetëm 313 milionë euro, pra duket qartë që kemi buxhet të munguar, pra është një kërkesë e paplotësuar e Ramës për studentët.

Rama ka elokuar në buxhet 54 milionë euro, ndërkohë pranuar nga ministri Ahmetaj .Nëse do i referohemi se ku shkojnë paratë e taksapagueve fare mirë ky grafik na e vërteton. Rama nuk i ka 16 milionë euro, Rama po mashtron se këto para kanë shkuar për luksin”, u shpreh Vokshi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U kap me 2 ton cigare kontrabandë, arrestohet shqiptari në Itali
EKSKLUZIVE/ Zbulohet skema e MASHTRIMIT me ILAÇE, dëm 10 milionë EURO! Farmaci, mjekë dhe punonjës të FSDKSH të përfshirë në SKANDAL! Fletë arresti për 2 drejtues (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011875152587891
array(1) { ["section"]=> string(59) "pakti-per-universitetin-vokshi-shfaqje-e-neveritshme-149339" }