Palestina pezullon të gjitha marrëveshjet me Izraelin

Publikuar tek: bota, më 20:36 25-07-2019 Palestina pezullon të gjitha marrëveshjet me Izraelin Presidenti palestinez Mahmud Abbas, foto Getty

Presidenti i Palestinës Mahmud Abbas ka njoftuar se të gjitha marrëveshjet me Izraelin do të pezullohen për një kohë të pacaktuar.

Vendimi vjen pas shembjes së qindra shtëpive të palestinezëve në Bregun Perëndimor.

Presidenti palestinez Abbas njoftoi se vendimi i marrë pasditen e të enjtes do të hyjë në fuqi ditën e premte.

Vendimi i papritur vjen si kundërpërgjigje ndaj qeverisë izraelite që shkatërroi qindra banesa në Ëadi Hummus, një komunitet palestinez në Jerusalemin juglindor.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021455049514771
array(1) { ["section"]=> string(60) "palestina-pezullon-te-gjitha-marreveshjet-me-izraelin-173355" }