Paloka: Meta, defakto nuk është kryetar i Parlamentit, populli s'e do

Publikuar tek: aktualitet, më 11:43 18-03-2015 Paloka: Meta, defakto nuk është kryetar i Parlamentit, populli s'e do

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka, ka dalë para mediave për t’i bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në protestën e ditës së nesërme (19 mars, ora 09:00) përpara Parlamentit.

“Ne nuk do të ndalemi derisa të ketë ligj dhe derisa të zbatohet e vërteta. Ilir Meta nuk është më defakto kryetar i Parlamentit. Ai e mban këtë post kundër vullnetit të popullit. Kërkesa e të gjithë qytetarëve sot është të kemi një hetim të saktë e të plotë”, tha në deklaratën e tij Paloka.

Partia Demokratike prej ditësh kërkon dorëheqjen e Metës pas akuzave të deputetit Doshi se Meta ka urdhëruar vrasjen e tij dhe deputetit tjetër Mhill Fufit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk dihet se kush vrau foshnjën në Kukës, lirohet 'nëna'
Itali, Gentian Alia, pronari shqiptar i picerisë dënohet 3.6 vite burg për trafik droge »
Article Logic
Execution time: 0.011363983154297
array(1) { ["section"]=> string(71) "paloka-meta-defakto-nuk-eshte-kryetar-i-parlamentit-populli-s-e-do-6236" }