Paloka ofendon rëndë politikanin e Bundestagut: Je Tao Palla i Gjermanisë…

Publikuar tek: aktualitet, më 15:14 12-06-2019 Paloka ofendon rëndë politikanin e Bundestagut: Je Tao Palla i Gjermanisë…

Gjatë ditës së sotme në Shqipëri ka mbërritur delegacioni gjerman në kuadër të një turi rajonal.

Në një konferëncë për shtyp, Josip Juratoviç, anëtar i Bundestagut u shpreh se fajin që ikin shqipëtarët nga Shqipëria e ka opozita që ka dal nga Parlamenti.

Për këtë ka reaguar ish-deputeti i PD, Edi Paloka, i cili e krahason me kreun e grupit parlamentar Taulant Ballën. Sipas Palokës, Juratoviç nuk lejoi gazetarët të bënin pyetjet që dëshironin.

Sapo degjova nga nje i ftuar i Tao Palles qe fliska gjermanisht se “fajin qe ikin shqiptaret nga Shqiperia e ka opozita qe ka dal nga Parlamenti...”. Dikush nga gazetaret donte ta pyeste : a e lexon Bildin ky Tao qe flet gjermanisht. Po sic thane gazetaret e pranishem edhe mikrofonin dhe te drejten per pyetje e jepte nje Tao tjeter ...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024363994598389
array(1) { ["section"]=> string(79) "paloka-ofendon-rende-politikanin-e-bundestagut-je-tao-palla-i-gjermanise-167959" }