Paloka për incidentin në Malësinë e Madhe: Prokuroria të nisë hetimet, ngjarjen e dokumentuar do ia tregojmë ndërkombëtarëve

Publikuar tek: politike, më 15:40 24-06-2015 Paloka për incidentin në Malësinë e Madhe: Prokuroria të nisë hetimet, ngjarjen e dokumentuar do ia tregojmë ndërkombëtarëve Edi Paloka

Kreu i grupit Parlamentar të PD Edi Paloka ka dalë në një deklaratë për shtyp për incidentin në Malësinë e madhe, ku PD akuzon se Paulin Stërkaj ka nxjerrë armën dhe me tytën e saj ka goditur kryetarin e PD në Malësinë e Madhe. Paloka i kërkoi Prokurorisë të nisë hetimet, ndërsa shtoi se procesi zgjedhor në këtë zonë është i minuar dhe se ndërkombëtarët do të njihen me ngjarjen.

‘Kulmi ka mbërritur kur deputeti Sterkaj ka ngritur armën dhe ka ngritur me tytën e saj kreun e  PD_së në atë zonë.  Një akt e një ngjarje e rëndë që ka minuar zgjedhjet në këtë zonë dukeqenësë Sterkaj bën ç’të dojë. Policia është rreshtuar në anën e banorëve që shkelin ligjin

Prokuroria të nisë hetimet ne e kemi dokumentuar ngjarjen dhe do ta paraqesim para ndërkombëtarëve”, u shpreh Paloka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096938610076904
array(1) { ["section"]=> string(128) "paloka-per-incidentin-ne-malesine-e-madhe-prokuroria-te-nise-hetimet-ngjarjen-e-dokumentuar-do-ia-tregojme-nderkombetareve-14549" }