PAMJE ALARMANTE/ Shikoni si digjen plehrat në Fushë-Krujë, qytetarët thithin helme toksike (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:45 05-01-2019 PAMJE ALARMANTE/ Shikoni si digjen plehrat në Fushë-Krujë, qytetarët thithin helme toksike (VIDEO)

Pamje alarmante këto të siguruara nga newsbomb.al.

 

Në Fushë-Krujë, siç mund ta shikoni, mbetjet urbane digjen në mjedis të hapur duke shkaktuar dëme të jashtëzakonshme në shëndetin e banorëve.

Banorët thithin helme toksike, që lëshohen nga asgjësimi me anë të djegies së plehrave dhe ndotja që i shkakohet mjedisit është e pallogaritshme.

Këto shtëllunga tymi që ngrihen e shpërhapen si re gjigante në Fushë-Krujë duket se nuk indinjojnë askënd pasi asnjë masë nuk është marrë nga ana e bashkisë, ndonëse, siç mund ta shikoni, djegia e plehrave realizohet, në ditën për diell.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hyn në fuqi paketa e re fiskale, tatimet publikojnë ndryshimet thelbësore
Plagosi më thikë gruan, arrestohet i shpalluri në kërkim (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011427879333496
array(1) { ["section"]=> string(101) "pamje-alarmante-shikoni-si-digjen-plehrat-ne-fushe-kruje-qytetaret-thithin-helme-toksike-video-147588" }