Pamje apokaliptike: Kili përfshihet nga zjarret më shkatërruese në histori

Publikuar tek: bota, më 13:54 27-01-2017 Pamje apokaliptike: Kili përfshihet nga zjarret më shkatërruese në histori

Qindra vatra zjarri kanë shpërthyer në disa zona të Kilit duke djegur totalisht një sipërfaqe prej 160 mijë hektarë, mijëra shtëpi dhe ndërtesa sociale.

Të paktën 1,000 shtëpi janë shkatërruar në Santa Olga, një prej qyteteve më të goditura, 9 persona kanë humbur jetën dhe mbi 6,000 të tjerë janë evakuuar nga qyteti, shkruan Newsbomb.al.

Është thuajse e pamundur për qindra zjarrfikës që luftojnë nga toka dhe ajri për të vënë nën kontroll flakët e zjarreve më shkatërrues në historinë e Kilit.

dr333353tfgh1.jpg

ty55y55y5ue.jpg

dfhyre4g4ethfj.jpg

fgte35g35yg3gh35e.jpg

Ssfr3qwr32r24trdfgh.jpg

sdg4fg4hdghfgj.jpg

Sdfq3wfqw3fwsgfqw.jpg

S4rt423t24t24444.jpg

Sfterh6j.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 14 persona të dyshuar për terrorizëm në Austri, mes tyre shtetas nga Ballkani
Paralajmërimi më i fortë ndaj atyre që nuk mbështesin Donald Trump: Do mbajmë shënim emrat tuaj »
Article Logic
Execution time: 0.012068033218384
array(1) { ["section"]=> string(79) "pamje-apokaliptike-kili-perfshihet-nga-zjarret-me-shkaterruese-ne-histori-66849" }