Pamje dramatike, moment i përplasjes së aeroplanit “TransAsia” në lumë

Publikuar tek: bota, më 16:57 04-02-2015 Pamje dramatike, moment i përplasjes së aeroplanit “TransAsia” në lumë

Në video duket avioni i “Taiwan TransAsia” kur goditi një urë gjatë rrëzimit vetëm pak çaste nga ngritja në Aeroportin e Taipeit.

Aeroplani mbante 58 njerëz prej të cilëve 15 janë shpëtuar dhe 20 janë ende të zhdukur. Përpjekjet për shpëtim janë duke vazhduar.

Zjarrfikësit kanë kërkuar ndihmën e vinçave të rëndë për ta tërhequr trupin e avionit jashtë lumit. Sipas raportimeve ka endë njerëz të bllokuar në avion. 

Video:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01172399520874
array(1) { ["section"]=> string(72) "pamje-dramatike-moment-i-perplasjes-se-aeroplanit-transasia-ne-lume-2320" }