PAMJE dramatike, si duket shpërthimi në Bejrut nga këndi i detit, gjithçka e shkatërruar (VIDEO-FOTO)

Publikuar tek: bota, më 07:44 05-08-2020 PAMJE dramatike, si duket shpërthimi në Bejrut nga këndi i detit, gjithçka e shkatërruar (VIDEO-FOTO) Foto nga shperthimi e AFP

Pamje dramtike publikohen pa pushim nga tragjedia e ndodhur në Bejrut, ku pas një shpërthimi të fortë raportohet të jenë shënuar 78 viktima dhe mbi 4000 të plagosur.

Pamjet e transmetuara nga mediat e huaja kanë bërë xhiron e botës ku tregojnë një qytet të rrënuar tërësisht. Shumica prej pamjeve janë filmuar nga qytetarë të cilët fatmirësisht kanë mundur t'i shpëtojnë këtij shpërthimi.

Shkalla e shkatërrimit është tejet e madhe, dyqane, restorante zyra dhe apartamente kanë pësuar dëme të konsiderueshme nga vala e fuqishme e shpërthimit që siç duket dhe nga pamjet ka përmbysur dhe shkatërruar gjithçka.

bejrut.jpg

Eem_HR7XoAULOIG.jpg

31560318-8592549-image-a-25_1596561673353-e1596592443602.jpg

ea39f938efbc44268ce8254f9891036a_8-e1596592264820.jpg

236764f05c704d0db99a1bb40d4b0374_8-e1596592234474.jpg

fda092f5cde8483f8c6794df2ae7c10a_8-e1596592087677.jpg

870d0adaacf246d5a4ed5c0611b64104_8-e1596591993818.jpg

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010241985321045
array(1) { ["section"]=> string(104) "pamje-dramatike-si-duket-shperthimi-ne-bejrut-nga-kendi-i-detit-gjithcka-e-shkaterruar-video-foto-216117" }