Pamje mahnitëse, ky është sheshi fantastik mbi ujë (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 20:55 04-11-2016 Pamje mahnitëse, ky është sheshi fantastik mbi ujë (FOTOT)

Duket kaq e pabesueshme, por në fakt ky është një projekt i mrekullueshëm që do realizohet në qytetin West Palm në Florida, SHBA.

 Ky projekt synon të transformojë plotësisht ‘lungomaren’ e këtij qyteti. Projekti do përfundohet në vitin 2018.

“Currie Park” përfshin 18 hektarë dhe do të ketë restorante, qendra tregtare dhe apartamente për banim dhe një pishinë gjigante.

Projekti është hartuar nga Carlo Ratti. Teknologjia e përdorur për këtë shesh do jetë ajo që përdoret për nëndetëset, pasi një pjesë do jetë nën ujë.

l3.jpgl2.jpgl4.jpgl5.jpgl6.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010857820510864
array(1) { ["section"]=> string(61) "pamje-mahnitese-ky-eshte-sheshi-fantastik-mbi-uje-fotot-58443" }