PAMJE QË TË PREKIN ZEMRËN! U rrëmbye nga ISIS, pas tre vitesh djali takohet me të ëmën

Publikuar tek: bota, më 14:36 18-08-2017 PAMJE QË TË PREKIN ZEMRËN! U rrëmbye nga ISIS, pas tre vitesh djali takohet me të ëmën

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vite pasi ishte rrëmbyer nga i ashtuquajturi Shtet Islamik, shkruan BBC.

Emad Mishko Tamo u takua me familjen në aeroport, mbrëmjen e së mërkurës. Një fushatë për ta dërguar djalin në Kanada nisi pasi një i afërm i nënës së fëmijës, Nofa Mihlo Rafo, publikoi në internet një foto të tij pasi kishte shpëtuar.

Zonja Mhlo Rafo arriti në Kanada këtë vit si refugjatë me katër nga 6 fëmijët e saj. Ajo ishte ndarë nga burri i saj dhe dy djemtë më të mëdhenj pasi qyteti i tyre ishte pushtuar nga ISIS në 2014-ën.

Por pas 3 vitesh mrekullia ndodhi dhe vogëlushi mundi të bashkohej sërish me familjen e tij.


Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01370096206665
array(1) { ["section"]=> string(90) "pamje-qe-te-prekin-zemren-u-rrembye-nga-isis-pas-tre-vitesh-djali-takohet-me-te-emen-89480" }