Pamje shqetësuese, filloi stërvitja masive në Rusi: T'i mbijetojmë bombës atomike (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:28 02-11-2016 Pamje shqetësuese, filloi stërvitja masive në Rusi: T'i mbijetojmë bombës atomike (Video)

Youtube

Ashtu siç edhe ishte njoftuar më parë, Rusia ka nisur trajnimin e popullsisë civile për t’i mbijetuar sulmeve atomike.

E ndërsa tensioned mes SHBA dhe Rusisë nuk janë rritur kaq shumë që prej Luftës së Ftohtë gjaë viteve 1950, ekspertët besojnë se historia po përsëritet. Përveç lëvizjeve të një numri të madh trupash ushtarake, si nga Rusia dhe Nato e SHBA, tashmë Kremlini ka nisur të rivitalizojë edhe bazat e braktisura që prej Luftës së Dytë Botërore.

Në këtë video shfaqen momentet nga stërvitja për t’i bërë ballë luftës atomike:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia mbyll zyrtarisht zyrën e Amnesty International në Moskë
Spanjë, prindërit në grevë: Mos iu jepni detyra shtëpie fëmijëve »
Article Logic
Execution time: 0.010469913482666
array(1) { ["section"]=> string(91) "pamje-shqetesuese-filloi-stervitja-masive-ne-rusi-t-i-mbijetojme-bombes-atomike-video-58207" }