Pamje spektakolare dhe të frikshme, qyteti përfshihet nga stuhia e rërës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:12 20-01-2020 Pamje spektakolare dhe të frikshme, qyteti përfshihet nga stuhia e rërës (VIDEO)

Një pamje jo e zakontë ka ndodhur në një qytet në juglindje të Australisë, ku stuhia e rërës ka pushtuar qytetin.

Pas zjarreve që nuk janë shuar që nga shtatori i vitit të kaluar dhe përmbytjet e ditëve të fundit në disa zona fushore, Australia goditet nga një tjetër fenomen natyror.

Stuhia e rërës, disa metra e lartë, dukej si një dallgë tipike për sërf.

Disa qytetarë kanë arritur ta filmojnë dhe pamjet e publikuara janë spektakolare, por edhe të frikshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021651029586792
array(1) { ["section"]=> string(84) "pamje-spektakolare-dhe-te-frikshme-qyteti-perfshihet-nga-stuhia-e-reres-video-192558" }