PAMJE TË FRIKSHME: IZMIRI mbulohet nga pluhuri, tërmeti 7 ballë SHEMB ndërtesat, njerëzit vrapojnë të tmerruar në rrugë (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 13:32 30-10-2020 PAMJE TË FRIKSHME: IZMIRI mbulohet nga pluhuri, tërmeti 7 ballë SHEMB ndërtesat, njerëzit vrapojnë të tmerruar në rrugë (VIDEO)

Një tërmet i magnitudës 7.0 i shkallës rihter ka goditur pak më parë zonën e ishujve të Dodekanezit mes Turqisë dhe Greqisë.

Sipas raportimeve paraprake, disa ndërtesa janë shembur në qytetin turk të Izmirit. Pamjet e frikshme kanë vërshuar në rrjetet sociale.

Qyteti duket i mbuluar nga pluhuri pas shembjes së ndërtesave, ku dyshohet edhe për viktima. Lëkundjet kanë qenë tepër të forta, në një thellësi prej 10 kilometrash dhe janë ndjerë deri në Athinë.

Në zonat bregdetare raportohet se tërmeti ka shkaktuar tërheqjen e detit, duke ngjallur frikë për cunami.

Autoritetet në Turqi raportojnë se qytetet e prekura më tepër janë Seferihisar, Urla, Kusadasi, Bornova, Goztepe, Bostanli dhe Mavisehir.

LEXO EDHE:

Tërmeti shkakton CUNAMI, uji i detit vërshon në qytetin turk (VIDEO)

Momenti kur pallati shembet nga tërmeti 6.6 ballë në Izmir, banorët vrapojnë nën rrënoja (VIDEO)

fgwerhe4h.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet i fortë me magnitudë 6.9 në ishujt Dodekanezë pranë Turqisë
Tërmeti shkatërrues/ Mbi 20 ndërtesa të shembura, dyshohet për viktima nën rrënoja (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010492086410522
array(1) { ["section"]=> string(129) "pamje-te-frikshme-izmiri-mbulohet-nga-pluhuri-termeti-7-balle-shemb-ndertesat-njerezit-vrapojne-te-tmerruar-ne-rruge-video-225782" }