Pamje të frikshme: Ja se si shpërthen karburanti në Rusi, zjarrfikësit 'fluturojnë' tej nga vala goditëse (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:14 10-08-2020 Pamje të frikshme: Ja se si shpërthen karburanti në Rusi, zjarrfikësit 'fluturojnë' tej nga vala goditëse (Video)

Të paktën 14 persona kanë mbetur të plagosur pasi një pikë karburanti ka shpërthyer në flakë në një qytet në Rusi.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në Volgograd, në momentin kur në karburant ndodhej edhe një kamion i ngarkuar me lëndë djegëse.

Mes të plagosurve është edhe një zjarrfikës që pësoi djegie serioze dhe dy të tjerë të cilët u përplasën në tokë nga forca e madhe e shpërthimit.

Pamjet dramatike janë kapur në video: 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010416030883789
array(1) { ["section"]=> string(114) "pamje-te-frikshme-ja-se-si-shperthen-karburanti-ne-rusi-zjarrfikesit-fluturojne-tej-nga-vala-goditese-video-216737" }