Pamje të mrekullueshme nga Dardha, ka 150 cm borë por asgjë s’i ndal turistët

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:25 22-01-2017 Pamje të mrekullueshme nga Dardha, ka 150 cm borë por asgjë s’i ndal turistët

Pamjet të mrekullueshme vijnë nga fshati turistik i Dardhës.

Ndonëse temperaturat janë të ulëta dhe dëbora arrin trashësinë 150 centimetra, kjo nuk i ka penguar turistët që kanë zgjedhur Dardhën si destinacion turistik për këtë fundjavë. 

Adhuruesit e sporteve të dëborës kanë zgjedhur pistën në majën e Bigllës në një lartësi mbi 1640 metra nga niveli i detit për të rrëshkitur me ski.

Rrugët janë të kalueshme dhe me pak vështirësi kalohet edhe pa zinxhirë, bëjnë me dije autoritetet rrugore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Diferenca e ceremonisë së betimit të Barack Obama në 2009, me atë të Donald Trump
FOTO E DITËS/ Bora arrin 1.5 metër, banorët e Bulqizës kërkojnë ndihmë »
Article Logic
Execution time: 0.013312101364136
array(1) { ["section"]=> string(82) "pamje-te-mrekullueshme-nga-dardha-ka-150-cm-bore-por-asgje-s-i-ndal-turistet-66245" }