Pamje të PABESUESHME, qindra RRUFE në Sidnej i vënë zjarrin një këmbane historike (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:54 02-12-2020 Pamje të PABESUESHME, qindra RRUFE në Sidnej i vënë zjarrin një këmbane historike (VIDEO)

Një stuhi e fuqishme goditi Uellsin e Ri Jugor, në Australi.

Siç shkruajnë mediat e huaja, më shumë se 20,000 shtëpi mbetën pa energji elektrike dhe qindra goditje rrufe ndriçuan natën e Sidneit. Njëri prej tyre goditi një këmbanë historike e cila mori flakë.

Më pas zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje për të shuar flakët.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL në Bruksel/ Dy DIPLOMATË përfshihen në orgji, eurodeputeti u kap me DROGË në çantë
»
Article Logic
Execution time: 0.0043880939483643
array(1) { ["section"]=> string(93) "pamje-te-pabesueshme-qindra-rrufe-ne-sidnej-i-vene-zjarrin-nje-kembane-historike-video-229895" }