Pamje të rralla: Balena vrasëse shqyen peshkaqenin gjigant dhe ushqen të vegjlit e saj (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:41 17-12-2016 Pamje të rralla: Balena vrasëse shqyen peshkaqenin gjigant dhe ushqen të vegjlit e saj (Video)

Një dron ka arritur të kapë pamje mahnitëse në Monterey Bay të Kalifornisë, ku një balenë vrasëse gjigante është filmuar teksa kafshon një peshkaqen.

Slater Moore i cili telekomandonte dronin nga varka, ndodhej në mes të detit kur vuri re veprimin që balenat zakonisht e bëjnë në thellësi të ujërave.

 

Dy balenat gjigante femra duken teksa të gëzuara shkqyejnë peshkaqenin për të ushqyer dhe njëkohësisht mësuar të vegjlit e tyre.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033030986785889
array(1) { ["section"]=> string(97) "pamje-te-rralla-balena-vrasese-shqyen-peshkaqenin-gjigant-dhe-ushqen-te-vegjlit-e-saj-video-62949" }