Pamje të rralla, si vallëzojnë në mënyrë të sinkronizuar 1,069 robotë duke vendosur rekordin e ri Guinnes

Publikuar tek: bota, më 07:31 21-08-2017 Pamje të rralla, si vallëzojnë në mënyrë të sinkronizuar 1,069 robotë duke vendosur rekordin e ri Guinnes

Një numër prej 1,069 robotëve kanë vendosur një rekord të ri botëror të Guinnes për makinat më humanoid.

Makinat e sinkronizuara thyer rekordin e mëparshme të mbajtur prej 1,007 robotë.

Rreth 1,100 robotë inteligjentë filluan vallëzimin, megjithatë vetëm 1,069 përfunduan rutinën për shkak se disa humbën ekuilibrin e tyre dhe ranë në tokë.

Robotët Dumi, me gjatësi prej 47.3cm, gjithashtu mund të këndojnë, të luajnë futbooll dhe të kryejnë lëvizje kung-fu.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet anija e famshme amerikane e Luftës II Botërore, “USS Indianapolis”
Përplaset luftanija amerikane me një naftëmbajtëse, zhduken 10 marinarë »
Article Logic
Execution time: 0.010532855987549
array(1) { ["section"]=> string(110) "pamje-te-rralla-si-vallezojne-ne-menyre-te-sinkronizuar-1-069-robote-duke-vendosur-rekordin-e-ri-guinnes-89693" }