Pamje tronditëse, arkivolët e të vdekurve nga Covid-19 transportohen me autobus turistik

Publikuar tek: aktualitet, më 23:55 26-11-2020 Pamje tronditëse, arkivolët e të vdekurve nga Covid-19 transportohen me autobus turistik

Numri i lartë i viktimave ditore prej Covid-19 ka shkaktuar kaos në shumë shtete.  

Në këto kushte, transporti i tyre bëhet me makina të ndryshme, madje edhe me autobusë turistikë.

Këto janë pamjet tronditëse që janë shkrepur në Stamboll Turqi, me një qytetar që ka fokusuar transportimin e arkivolëve me trupa të pajetë nga Covid-19 në autobus. Në fotografi shihen 3 arkivolë të futur në bagazhin e autobusit.

Pamjet janë bërë virale në rrjetet sociale, ndërkohë që pritet të rris tensionet mes opozitës dhe kryeministrit, Rexhep Tajip Erdogan.  

Në 24 orët e fundit, në Turqi u shënuan numra rekord rastesh me Covid-19.

Autoritetet shëndetësore atje raportojnë për 29,000 raste të reja dhe 175 vdekje, por edhe këto njoftime nuk konsiderohen të besueshme nga qeveria turke.

autobuz-640x360_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas 6 vitesh bllokim, ministrja Kushi jep lajmin e mirë: Është hartuar drafti paraprak, gati hapja e DOKTORATURAVE
Shpërthen makina e shefit të Paraburgimit në Vlorë, dy persona i vënë flakën dhe largohen (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011894941329956
array(1) { ["section"]=> string(94) "pamje-tronditese-arkivolet-e-te-vdekurve-nga-covid-19-transportohen-me-autobus-turistik-229274" }