Pamjet nga Stambolli, pas tërmetit të fuqishëm, qytetarët në panik mbushin rrugët dhe sheshet (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:10 26-09-2019 Pamjet nga Stambolli, pas tërmetit të fuqishëm, qytetarët në panik mbushin rrugët dhe sheshet (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm 5.8 ballësh me epiqendër në detin e Marmarasë, ka goditur mesditën e sotme Stambollin.

Sipas mediave vendase nga tërmeti deri më tani nuk raportohet për viktima. Ndërkaq, lëkundjet e forta kanë nxjerrë në rrugë qytetarët e Stambollit.

Siç shihet nga pamjet në gjendje paniku qytetarët kanë mbushur rrugët e qytetit më të madh në Turqi, shkruan DailySabah, transmeton Newsbomb.al. 

Ndërkaq, në rrethin Avcılar është rrëzuar minareja e një xhamie. Shkollat ​​dhe spitalet u urdhëruan të evakuohen.

Një tërmet 4.1 goditi gjithashtu qytetin rreth 25 minuta më vonë.

Turqia ka pësuar tërmete shkatërruese në të kaluarën, përfshirë një afër Stambollit në 1999 që vrau më shumë se 17,000 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011914014816284
array(1) { ["section"]=> string(104) "pamjet-nga-stambolli-pas-termetit-te-fuqishem-qytetaret-ne-panik-mbushin-rruget-dhe-sheshet-video-179870" }