Pamjet që po bëjnë xhiron e botës/ Dha dorëheqjen, ish- ministri britanik përdor trenin pasi largohet nga zyra

Publikuar tek: bota, më 08:54 12-08-2019 Pamjet që po bëjnë xhiron e botës/ Dha dorëheqjen, ish- ministri britanik përdor trenin pasi largohet nga zyra

Teksa ka mbajtur postin e kancelarit të Thesarit, Philip Hammond, ishte për tre vite njeriu i dytë më i fuqishëm në qeverinë britanike pas ish-kryeministres Theresa May.

Mirëpo, me ardhjen e Boris Johnson në krye të ekzekutivit, Hammond dha dorëheqjen.

Ndërsa largimi i tij ka bërë tahsmë xhiron botërore. Në mediat britanike është publikuar një foto e Philip Hammond brenda në metronë e Londrës, pasi ishte larguar nga Apartamenti nr.11 në Downing Street.

Me dy valixhe në dorë, një prej politikanëve më të fuqishëm në Britani është fotografuar teksa priste trenin në stacionin qendror të Londrës. Ai u largua nga kompleksi qeveritar me një makinë zyrtare, me destiancion stacionin e trenit.

Philip Hammond është anëtar i Parlamentit që prej vitit 1997 dhe ka mbajtur detyra të rëndësishme si ajo e ministrit të Jashtëm dhe të Mbrojtjes.

3-25.jpg

2-35.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013349056243896
array(1) { ["section"]=> string(114) "pamjet-qe-po-bejne-xhiron-e-botes-dha-doreheqjen-ish-ministri-britanik-perdor-trenin-pasi-largohet-nga-zyra-175057" }