Pamjet që po bëjnë xhiron e botës, kush është 11-vjeçari me mbiemrin Trump që e zuri gjumi gjatë fjalimit të Presidentit

Publikuar tek: bota, më 09:25 08-02-2019 Pamjet që po bëjnë xhiron e botës, kush është 11-vjeçari me mbiemrin Trump që e zuri gjumi gjatë fjalimit të Presidentit

Një djalë 11-vjeçar e zuri gjumi dhe më pas u zgjua i famshëm teksa presidenti i SHBA, Donald Trump po mbante fjalim.

Vogëlushi i i quajtur Joshua Trump, i cili nuk ka lidhje farefisnore me Presidentin, por u ftua për shkak të mbiemrit të tij.

Joshua Trump, një nxënës i shkollës së mesme nga Delaëare, u ftua në ngjarjen dhe është kthyer tashmë në 'heroin' e të gjithë atyre që janë anti-Trump, shkruan The Guardian.

Joshua  prej kohësh vuante talljet që i bëhen në shkollë për shkak të mbiemrit që mban, edhe pse nuk ka asnjë lidhje me presidentin.
Kamerat kaluan tek audienca, ndërkohë që Trump (presidenti) fliste për ndërtimin e murit të famshëm përgjatë kufirit SHBA- Mexico, dhe pikërisht aty u shfaq Joshua duke fjetur në karrigen e tij.

Skena nuk kishte si të shpëtonte pa vënë re, dhe tashmë rrjetet sociale janë të mbushura me foto të Trump-it të vogël në gjumë.

83164-untitled-design-12.jpg

download.jpg

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013356924057007
array(1) { ["section"]=> string(126) "pamjet-qe-po-bejne-xhiron-e-botes-kush-eshte-11-vjecari-me-mbiemrin-trump-qe-e-zuri-gjumi-gjate-fjalimit-te-presidentit-151996" }