“Panama Papers”, Prokuroria nis hetimet për presidentin argjentinas

Publikuar tek: bota, më 19:39 07-04-2016 “Panama Papers”, Prokuroria nis hetimet për presidentin argjentinas

Prokuroria argjentinase nisi sot një proces hetimor ndaj presidentit Mauricio Macri, pas publikimit të emrit të tij në regjistrat e shoqërive “offshore” në skandalin “Panama Papers”.

Sipas një dokumenti të Prokurorisë po hetohet nëse Mauricio Macri ka lënë qëllimisht pas dorë, ndërsa duhet të ishte plotësuar deklarata e të ardhurave të tij, një kusht i detyrueshëm. Një deputet i opozitës argjentinase njoftoi një ditë më parë se ka depozituar një ankesë për evazion fiskal kundër presidentit argjentinas, një formë e parashtruar prej tij në mënyrë që Gjykata të kryejë hetime për këtë çështje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011712074279785
array(1) { ["section"]=> string(70) "panama-papers-prokuroria-nis-hetimet-per-presidentin-argjentinas-37094" }