Pandeli Majko poston foto me luftëtarët e Batalionit 'Atlantiku', pas 20 vitesh

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:04 15-04-2019 Pandeli Majko poston foto me luftëtarët e Batalionit 'Atlantiku', pas 20 vitesh Foto e shperndare nga Majko

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka postuar pak më parë një foto me luftëtarët e batalionit 'Atlantiku' të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

'Sot, me luftëtarët e batalionit 'Atlantiku' të UCK-së pas 20 vitesh…', ka shkruar Majko krahas fotos së publikuar.

Luftëtarët e batalionit 'Atlantiku' u bënë pjesë e rëndësishme e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ata filluan rrugëtimin në hotel 'Royal Regency', në Yonkers të New Yorkut, për lirinë e Kosovës, me uniformat e UÇK-së.

Asokohe, të rinjtë e 'Atlantikut', apo siç i kanë quajtur edhe shqiptaro-amerikanët e UÇK-së, pavarësisht mundësive të mëdha që u ofronte Amerika, iu përgjigjën thirrjes së atdheut dhe u treguan të gatshëm për të sakrifikuar gjithçka.Foto arkivë nga luftëtarët e Batalionit 'Atlantiku'
foto-batalioni-atlantiku-kryesore-e1545809256211-780x439_1545815379-4525496.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071821212768555
array(1) { ["section"]=> string(83) "pandeli-majko-poston-foto-me-luftetaret-e-batalionit-atlantiku-pas-20-vitesh-160567" }