PANDEMIA BOTËRORE/ Miss Anglia lë kurorën për t'u rikthyer në punë si mjeke

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:30 08-04-2020 PANDEMIA BOTËRORE/ Miss Anglia lë kurorën për t'u rikthyer në punë si mjeke Miss Anglia

Miss Anglia në vitin 2019, ka vendosur të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar për të vazhduar karrierën si mjeke në luftën kundër COVID-19.

 

Bhasha Mukherjee bëri një pushim në karrierë si mjeke për të marrë pjesë në  ‘Miss Ëorld’ në Dhjetor 2019 ku përfaqësoi Anglinë dhe doli fituese.

Mukherjee është ftuar për te qenë ambasadore për disa bamirësi. Aja tha se kshte planifikuar të përqëndrohej në punën humanitare deri në gusht të këtij viti.

"Më ftuan në Afrikë, në Turqi, pastaj në Indi, Pakistan dhe disa vende të tjera të Azisë për të qenë ambasadore për punë të ndryshme të bamirësie," tha Mukherijee.

Por, ndërsa situata e koronavirusit u përkeqësua në Britaninë e Madhe, 24-vjeçarja po merrte mesazhe nga ish-kolegët, të cilët i rrëfenin se sa e vështirë ishte situata për ta.

Mukherjee kontaktoi ekipin drejtues të spitalit për t'i njoftuar se ajo dëshironte të kthehej në punë.

“Nuk ka kohë më të mirë për mua që të jem Miss Anglia dhe të ndihmoj Anglinë në një kohë nevoje”, – tha Mukherjee.

92445075_684290168991743_4548927690010263552_n.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008821964263916
array(1) { ["section"]=> string(81) "pandemia-boterore-miss-anglia-le-kuroren-per-t-u-rikthyer-ne-pune-si-mjeke-201851" }