Pandemia ‘fut në sherr’ mjekët me njeri-tjetrin, revoltohet dr.Ivanaj: Boll se na nxorrët bojën, s’po shkulim gozhda me b*thë, po bëjmë punën...

Publikuar tek: aktualitet, më 19:36 25-11-2020 Pandemia ‘fut në sherr’ mjekët me njeri-tjetrin, revoltohet dr.Ivanaj: Boll se na nxorrët bojën, s’po shkulim gozhda me b*thë, po bëjmë punën... Arben Ivanaj

Pandemia e koronavirusit duket se po përdoret gjerësisht nga politika shqiptare, ku secili e shfrytëzon në bazë të interesave të tij.

Ndoshta padashje dhe mjekët janë bërë pjesë e këtij debati, ku shpeshherë duket se janë ndarë në dy kampe dhe kanë filluar një “luftë” ndaj njeri-tjetrit.

Doktori hematolog i QSUT-së Arben Ivanaj ka reaguar i revoltuar ndaj kolegëve të tij të cilët me ose pa të drejtë bëjnë kritika të vazhdueshme, ndaj vetë kolegëve apo sitetmit shëndetësor.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, dr.Ivanaj u kërkon atyre që të mos bëjnë akuza, por të respektojnë kolegët e ndjerë, që kanë humbur jetën duke qenë në vijën e parë të zjarrit.

Screenshot_6_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EMRI/ Vdes 67-vjeçari në Memaliaj, e shtypi fugoni pasi djali kishte harruar të ngrinte frenat e dorës
“Je t’u m’vra ore”, Policia fut me forcë në makinë të riun pa maskë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010432958602905
array(1) { ["section"]=> string(142) "pandemia-fut-ne-sherr-mjeket-me-njeri-tjetrin-revoltohet-dr-ivanaj-boll-se-na-nxorret-bojen-s-po-shkulim-gozhda-me-b-the-po-bejme-punen-229114" }