Pandemia u bllokon aktivitetin, prostitutat në krizë: Nëse nuk punoj për 6 muaj, klientët do të më harrojnë

Publikuar tek: bota, më 11:15 04-06-2020 Pandemia u bllokon aktivitetin, prostitutat në krizë: Nëse nuk punoj për 6 muaj, klientët do të më harrojnë Ilustruese

Pandemia ka prekur klubet e striptizmit të cilat janë të mbyllura për shkak të rregullave të distancimit social.

Sipas BBC, nga frika për shëndetin e tyre, disa punonjëse e seksit po ofrojnë shërbime në internet për të mbajtur kontaktet me klientët. Megjithatë ato janë të shqetësuara për vijimësinë pas pandemisë.

Estelle Lucas ka punuar si eskortë për 10 vitet e fundit në Melburn. Ndonëse ka punuar gjatë për të krijuar një marrëdhënie me klientët, Covid i ka ndërprerë punën prej muajsh, duke krijuar kështu  shqetësim edhe për të ardhmen në këtë industri.

“Nëse nuk punoj për 6 muaj, shumë nga klientët do të më harrojnë. Unë nuk mund t’i kontaktoj klientët e mi dhe thjeshtë të flas me ta. Kjo nuk funksionon në industrinë time. Ne duhet të ndërtojmë intimitet dhe kjo thjeshtë nuk është e mundur në mjedisin aktual”, ka thënë ajo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087690353393555
array(1) { ["section"]=> string(111) "pandemia-u-bllokon-aktivitetin-prostitutat-ne-krize-nese-nuk-punoj-per-6-muaj-klientet-do-te-me-harrojne-209025" }