Panik dhe frikë, ja planet e errëta të Kim Jong Un: Çfarë do bëjë nesër

Publikuar tek: bota, më 21:09 08-09-2017 Panik dhe frikë, ja planet e errëta të Kim Jong Un: Çfarë do bëjë nesër

Sipas të gjitha indikacioneve, Koreja e Veriut pritet të lëshojë një tjetër raketë atomike ditën e nesërme. Shënjestra dhe ngarkesa e raketës mbeten të panjohura, ndërsa bota është përfshirë nga paniku.

Dita e nesërme shënon përvjetorin e themelimit të regjimit brtal, dhe siç ka ndodhur përherë në festa të këtij lloji, Koreja e Veritu ka testuar raketa balistike.

Të dielën e kaluar shteti diktatorial kreu testin e gjashtë dhe më të fuqishmin deri tani, atë të një bombe me hidrogjen, fuqia shkatërruese e së cilës e kalon me 1,000 herë atë të bombës atomike.

Tashmë Koreja e Veriut e ka zhvilluar teknologjinë e raketave ndër kontinentale balistike.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090570449829102
array(1) { ["section"]=> string(75) "panik-dhe-frike-ja-planet-e-erreta-te-kim-jong-un-cfare-do-beje-neser-91651" }