Panik dhe frikë në Britani: Ushtria në terren, alarmi i terorrizmit në maksimum

Publikuar tek: bota, më 22:47 15-09-2017 Panik dhe frikë në Britani: Ushtria në terren, alarmi i terorrizmit në maksimum

Kryeministrja britanike Theresa May ka njoftuar se shërbimet sekrete e kanë ngritur nivelin e alarmit ndaj kërcënimeve terroriste në “maksimum” pas shpërthimit të një bombe artizanale në një tren ditën e sotme.

Forca të shumta anti terror si dhe ato të ushtrisë janë aktivizuar në “pikat e nxehta” të Britanisë si ndërtesa shtetërore, publike, parqe, metro dhe rrugë.

ISIS ka marrë sot përgjegjësinë e sulmit me 20 persona të plagosur ndërsa ekspertët thanë se bomba artizanale nuk kishte shpërthyer plotësisht, çka do të rezultonte në tragjedi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spanja kërcënon Katalunjën, ndalni referendumin ose bllokojmë financat
Koreja e Veriut "përçan" superfuqitë e botës »
Article Logic
Execution time: 0.01236891746521
array(1) { ["section"]=> string(83) "panik-dhe-frike-ne-britani-ushtria-ne-terren-alarmi-i-terorrizmit-ne-maksimum-92522" }