Panik edhe në Greqi, zbrazen supermarketet pas rastit të parë me koronavirus

Publikuar tek: rajon, më 20:44 26-02-2020 Panik edhe në Greqi, zbrazen supermarketet pas rastit të parë me koronavirus

Qytetarët në Selanik po nxitojnë të blejnë në supermarkete ushqimet bazë, miell, sheqer, makarona dhe produkte të tjera kryesisht të paketuara.

Kujtojmë se ditën e sotme në Selanik është regjistruar rasti i parë i një personi të infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për një 38-vjeçare e cila u kthye sot nga Milano.

Mediat greke bëjnë me dije se 30-vjeçarja kishte një sipërmarrje private në Itali dhe gjatë zgjedhjeve të vitit të kaluar kishte kandiduar për këshilltare në Bashkinë e qytetit, raporton newsbomb.al.

“Presim që në ditët në vijim të rritet kërkesa e qytetarëve për të blerë produkte ushqimore në supermarkete, jemi përgatitur për këtë”, thotë menaxheri i një pike supermarketi në Selanik.

dfgrdfghde5rh4h.jpg

sdgerghh4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur shqiptari në një depo në Greqi, policia: Ishte i gjakosur
Koronavirusi: Italia shpall gjendjen e emergjencës kombëtare »
Article Logic
Execution time: 0.0085160732269287
array(1) { ["section"]=> string(82) "panik-edhe-ne-greqi-zbrazen-supermarketet-pas-rastit-te-pare-me-koronavirus-196564" }