Panik në Bruksel, bie zjarr në katin e 27 të Kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:48 06-08-2020 Panik në Bruksel, bie zjarr në katin e 27 të Kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë (VIDEO) Zjarri ne katin e 27 ne Bruksel

Një zjarr i madh shpërtheu në katin e 27 të Kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel.

Kreu i zjarrfikësve Bert Brughemans tha se situata ishte shumë serioze, ndërsa tymi i zi i dendur pushtoi pjesën më të madhe të qytetit.

Fatmirësisht nuk është raportuar për viktima ose të lënduar.

Kulla aktualisht nuk është përdorur pasi është duke u rinovuar, dhe në kohën e zjarrit ishin të pranishëm vetëm disa punëtorë, të cilët arritën të evakuohen në kohë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099139213562012
array(1) { ["section"]=> string(95) "panik-ne-bruksel-bie-zjarr-ne-katin-e-27-te-kulles-se-qendres-boterore-te-tregtise-video-216330" }