Panik në Francë, një person i armatosur merr peng klientët e dyqanit të gazetave (KA TË SHTËNA)

Publikuar tek: bota, më 19:39 07-05-2019 Panik në Francë, një person i armatosur merr peng klientët e dyqanit të gazetave (KA TË SHTËNA)

Një person i armatosur ka marrë peng disa klientë të një lokali në Toulouse të Francës. 

Mediat e huaja raportojnë se agresori ka marrë peng të paktën 5 persona në një pikë shitjesh gazetash, ndërsa kur policia ka rrethuar lagjen Blagnac, ai ka shtënë një herë mbi ta.

Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që zyrtarët vendas kanë thënë për mediat e huaja se nuk dushohet për ndonjë sulm terrorist por për grabitje të armatosur.

Agresori ka kërkuar nga policia një negociator, ndërsa rreth dyqanit të gazetave është vendosur një perimetër sigurie deri në 300 metra dhe banorët janë lajmëruar të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073599815368652
array(1) { ["section"]=> string(99) "panik-ne-france-nje-person-i-armatosur-merr-peng-klientet-e-dyqanit-te-gazetave-ka-te-shtena-163359" }