Panik në Francë, sulm terrorist në xhami, mes të lënduarve edhe një fëmijë

Publikuar tek: bota, më 06:14 03-07-2017 Panik në Francë, sulm terrorist në xhami, mes të lënduarve edhe një fëmijë

Franca sërish në panik gjatë natës së djeshme.

Një sulm terrorist ka ndodhur pranë një xhamie në jug të Francës. Dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të besimtarëve muslimanë, dulke lënë të plagosur 8 persona, mes tyre edhe një vajzë 7 vjeç.

Besimtarët janë qëlluar kur po dilnin nga xhamia Arrahma, në Avignon. Personat e armatosur u larguan nga vendi i ngjarjes dhe policia franceze ka nisur kërkimet për kapjen e autorëve. Sipas La Provence, policia ka dyshime dhe po e trajton incidentin si sulm terrorist.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump vazhdon të provokojë: Presidenti “rreh” CNN
Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright: Kosova, lufta dhe fitorja ime! »
Article Logic
Execution time: 0.011269092559814
array(1) { ["section"]=> string(78) "panik-ne-france-sulm-terrorist-ne-xhami-mes-te-lenduarve-edhe-nje-femije-84772" }